Порядок роботи комісії

 

Метою діяльностікомісії є припиненнявипадкубулінгу в закладіосвіти; відновлення та нормалізаціястосунків, створеннясприятливих умов для подальшогоздобуттяосвіти; оцінка потреб сторінбулінгу.

Діяльністькомісіїздійснюється на принципах: законності, верховенства права, поваги та дотримання прав і свобод людини, неупередженогоставлення до сторінбулінгу (цькування), відкритості та прозорості, конфіденційності та захиступерсональнихданих, невідкладногореагування, комплексного підходу до розглядувипадкубулінгу (цькування), нетерпимості до булінгу (цькування) та визначенняйогосуспільноїнебезпеки.

Комісія у своїйдіяльностізабезпечуєдотриманнявимогЗаконівУкраїни «Про інформацію», «Про захистперсональнихданих».

 

 

 

До завданькомісії належать:

збірінформаціїщодообставинвипадкубулінгу;

розгляд та аналіззібранихматеріалів;

у разіприйняттярішеннякомісією про наявністьобставин, щообґрунтовуютьінформацію, зазначену у заяві, до завданькомісіїтакож належать: оцінка потреб сторінбулінгу (цькування) в отриманнісоціальних та психолого-педагогічнихпослуг та забезпечення таких послуг, в тому числііззалученнямфахівцівслужби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; визначення причин булінгу (цькування) та необхіднихзаходів для усунення таких причин; визначеннязаходіввиховноговпливущодосторінбулінгу; моніторингефективностісоціальних та психолого-педагогічнихпослуг, заходів з усунення причин булінгу, заходіввиховноговпливу та корегування; наданнярекомендаційдляпедагогічнихпрацівників закладу освіти

наданнярекомендацій для педагогічнихпрацівників закладу освітищододоцільнихметодівздійсненняосвітньогопроцесу та іншихзаходів з малолітнімичинеповнолітніми сторонами булінгу (цькування), їхніми батьками абоіншимизаконнимипредставниками; наданнярекомендацій для батьківабоіншихзаконнихпредставниківмалолітньоїчинеповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

 

Формою роботикомісії є засідання, якіпроводятьсяуразі потреби. Дату, час і місцепроведеннязасіданнякомісіївизначаєїї голова.

Засіданнякомісії є правоможнимуразіучасті в ньому не менше як двохтретинїї складу.

Секретаркомісії не пізнішевісімнадцятоїгодини дня, щопередує дню засіданнякомісії, повідомляєчленівкомісії, а такожзаявника та іншихзаінтересованихосіб про порядок деннийзапланованогозасідання, дату, час і місцейогопроведення, а такожнадає/надсилає членам комісії та зазначеним особам необхідніматеріали в електронномуабопаперовомувигляді.

Рішення з питань, щорозглядаються на засіданнікомісії, приймаються шляхом відкритогоголосуваннябільшістюголосіввідзатвердженого складу комісії. У разірівногорозподілуголосів голос головикомісії є вирішальним.

Під час проведеннязасіданнякомісіїсекретаркомісіїведе протокол засіданнякомісії за формою згідно з додатком до цього Порядку, щооформлюється наказом керівника закладу освіти.

Особи, залучені до участі в засіданнікомісії, зобов’язанідотримуватисьпринципівдіяльностікомісії, зокрема не розголошуватистороннім особам відомості, що стали їмвідомі у зв’язку з участю у роботікомісії, і не використовуватиїх у своїхінтересахабоінтересахтретіхосіб.

Особи, залучені до участі в засіданнікомісії, під час засіданнякомісіїмають право:

 

ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розглядкомісії;

ставитипитання по сутірозгляду;

подаватипропозиції, висловлювативласну думку з питань, щорозглядаються.

Голова комісії доводить до відомаучасниківосвітньогопроцесурішеннякомісіїзгідно з протоколом засідання та здійснює контроль за їхнімвиконанням.

Строк розглядукомісією заяви абоповідомлення про випадокбулінгу (цькування) в закладіосвіти та виконання нею своїхзавдань не маєперевищувати десяти робочихднівіз дня отримання заяви абоповідомленнякерівником закладу освіти.

 

 

Принагідноінформуємо, щовідповідно до наказу Міністерствавнутрішніх справ України «Про затвердженняЗмін до Інструкції з організації роботипідрозділівювенальноїпревенціїНаціональноїполіціїУкраїни» від 25.06.2020 № 488, зареєстрованого в МіністерствіюстиціїУкраїни 03 серпня 2020 року № 738/35021, дитина, яка вчинила булінг (цькування) учасникаосвітньогопроцесупідлягаєвзяттю на профілактичнийоблік з метою здійсненнязаходівіндивідуальноїпрофілактикиполіцейськимипідрозділамиювенальноїпревенції.